Yatak Yıkama

Profesyonel Hizmet

 

wp Yatak yıkama

WhatsApp

mail Yatak yıkama

 

Yatak Nasıl Temizlenir?

Bu yazımızda sizlere Yatak Temizleme hakkında tüm detayları anlatacağız.

 

Profesyonel yatak yıkama! Yazımıza başlamadan önce yatak yıkama konusunda acil bir durum varsa ve yataklarınızın profesyonel bir şekilde yıkanmasını yada temizlenmesini istiyorsanız bizi 7/24 arayabilirsiniz.

 

Karbonat ile Yatak Temizleme

Mutfakta tatlılara, tuzlulara kattığımız ya da kabartma tozu yerine kullandığımız karbonatın ayrıca evin birçok noktasında adeta bir süper kahraman görevi gördüğünü neredeyse hepimiz biliyoruz.

Ama onu yatağınıza da dökmeniz gerektiğini şimdiye kadar duymadığınıza eminiz. Sadece yatak değil, halı ve koltuklar da bu işe dahil.

Neden derseniz cevapları aşağıda.

 

yataga-karbonat-dokmek Yatak yıkama

Yataklarınızı karbonat ile temizleyin.

karbonat-221x300 Yatak yıkama

 

Yatakta gizlenen tüm tozlar, bakteriler, kokular, ölü deri hücrelerinden arınmanın yolu

 

Her gün üzerinde güzel rüyalara daldığımız, bedenimizi ve zihnimizi dinlendirdiğimiz biricik yatağımız ister inanın ister inanmayın bir bakteri yuvası. Mesela en son yatağınızı ne zaman temizlediniz? Çarşafları, örtüleri değiştirmekten bahsetmiyoruz.

Sağlığımızı doğrudan etkileyen yatağımızı kir, toz, ter, ölü deri hücreleri, bakteriler ve hoş olmayan kokulardan arındırmanın aslında çok kolay bir yolu var. Ve bu yol da karbonattan geçiyor.

Peki nasıl yapacaksınız?

Öncelikle yatağı elektrik süpürgesinin koltuk temizleme aparatıyla iyice çektirin. Ardından bir paket karbonatı elek aracılığıyla yatağın tüm yüzeyine serpin. Tüm yüzeyin kaplanmış olması burada önemli. Bu işlemi sabah yapıp geceye kadar yatağı bu şekilde bekletin. Son adımda yine elektrik süpürgesinin koltuk temizleme aparatıyla tüm karbonatı çekip yatağı temizleyin.

Artık gönül rahatlığıyla yatağınızda mışıl mışıl uyuyabilirsiniz.

 

Yatak temizleme önerileri

 

yatak-bakimi-temizligi-300x165 Yatak yıkama
yatak-temizlik-300x225 Yatak yıkama

Gece rahat yatağında uyurken her insanın her gece en az 250 mililitre terlediğini biliyor musunuz? Bu da çarşafın ve nevresimin yanı sıra yatağın da temizliğe ihtiyaç duyduğu anlamına geliyor. Peki bu nasıl yapılacak?

Yatakların temizlenmesi ne yazık ki çok nadir düşünülür. Burada sorun, çarşaflarınızı yıkamak için değiştirdiğinizde, yatağınızın üzerinde çıkartıp çamaşır makinesinde yıkayamayacağınız bir malzeme ile karşılaşmanızda.

Yatağınızda lekeler, toz ve maytlar aslında her yerdedir. Bu nedenle yatağınızı temiz tutmak sadece vücut atıklarının ortadan kaldırılması için değil, maytların yok edilmesi için de önem taşıyor.

Yatağı elektrik süpürgesiyle temizleyin 

Bu gerçekten önemli bir adım olacaktır çünkü elektrik süpürgesi toz, ölü deri parçaları ve hücreleri ile benzer diğer atıkları rahatlıkla ortadan kaldıracaktır. Bunu mevsim dönüşümlerinde yatağınızı alt-üst ederken mutlaka yapın. Burada önemli olan, elektrik süpürgesinin ucunun temiz olması. Çünkü elektrik süpürgesini her türlü şeyi temizlemek için yerlerde kullandığınızı unutmayın.

Yatağınızın kokularını temizleyin

Yatağınızı elektrik süpürgesiyle temizlemeyi bir adım daha ileri götürebilirsiniz. Bu da kokuların temizlenmesi. Yatakta yer alan ter kalıntıları, toz ve diğer atıklar ile yatak bir süre sonra farklı ve hoş olmayan bir koku üretebilir. Bu kokuyu temizlemek için yatağın üzerine karbonat serpiştirin ve 30 dakika boyunca bekleyin. Ardından elektrik süpürgesiyle temizleyin. Karbonat doğal bir koku gidericidir ve kesinlikle yatakta var olan her türlü kokuyu giderecektir. Yatağa serpmeden önce sevdiğiniz kokulardan birkaç damla karbonata damlatabilirsiniz. Sonrasında birkaç gece yatağınızda o temiz kokuyu soluyacaksınız.

Nokta temizliği ve leke çıkarma

Yatakta bulunan lekeler ya protein ya da yağ içerirler. Her lekede olduğu gibi, yatağınızın da lekelenmesini önlemek önceliğiniz olmalı. Sıvı lekeleri öncelikle soğuk ve ıslak bir bez ile silinmeli ve ardından kuru bir bezle yataktaki ıslaklık kurulanmalı. Lekeyi silerken daire şeklinde değil, bastırarak silmeye dikkat edin. Unutmamanız gereken bir başka nokta da, protein içeren lekelerin sıcak bezle silinmesi halinde yatakta daha da kalıcı hale geleceğidir. O nedenle sadece soğuk su kullanılmalı.

Yeni olmuş lekeler tuz, karbonat ve su karışımı ile rahatlıkla çıkarılabilir. Bu üçlüyü bir macun haline getirin, leke üzerine sürün ve 30 dakika sonra fırçalayın. Ardından fazlalıkları soğuk suyla ıslattığınız bir bez ile temizleyin ve kurumaya bırakın.

  • YATAK YIKAMA – Yatak yıkama ve temizleme ile alakalı yazımızı okuyabilirsiniz . Şimdi Oku…
  • YERİNDE HALI YIKAMA – Halı yıkama hakkında detaylı anlatımlı yazımız ilginizi çekebilir. Şimdi Oku…
  • KOLTUK YIKAMA FİRMASI – Koltuk yıkama konusunda profesyonel hizmet almak isterseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 

5/5 (2 Reviews)
Yardıma mı ihtiyacınız var? Bizle sohbet et